ORO JOGA ir 7 priežastys ją praktikuoti
1.JPG

ORO JOGA gerina kraujotaką

Kabėjimas žemyn galva padidina kraujo pritekėjimą į smegenis, kurios dėl to geriau aprūpinamos deguonimi ir mitybinėmis medžiagomis, o tai pagerina smegenų funkcijas, našumą, koncentraciją, atmintį, pastabumą ir mąstymo aiškumą. Kaip teigia gydytojas Robert Martins - smegenys veikia 14 proc. tiksliau, kai žmogus yra apsivertęs galva žemyn arba nuožulnioje plokštumoje. ORO JOGA ir kabėjimas žemyn galva taip pat padeda išjudinti užsistovėjusį kraują, nes apsivertus pasikeičiai gravitacijos jėgos veikimo kryptis. Ši jėga priverčia judėti kitaip nei stovint vertikalioje padėtyje.

2.JPG

ORO JOGA mažina nugaros skausmus

ORO JOGA ir asanos žemyn galva padeda sumažinti spaudimą stubure, pagerina viso kūno laikyseną, pašalina įtampą, sumažina skausmą, padidina tarpslankstelinius tarpus, pagerina smegenų skysčio cirkuliaciją, sutepa slankstelius ir padidina bendrąjį judrumą. Kai žmogus patiria daug streso, jo kūnas reaguoja ir atsiranda nugaros skausmas bei galvos skausmas, sustingimas, sąnarių ir raumenų skausmai.

3.JPG

ORO JOGA pagerina virškinimo sistemos veiklą

Kai pasikeičia gravitacijos jėgos veikimo į organus kryptis, žarnynas geriau išsivalo natūraliu būdu, geriau funkcionuoja kepenys, inkstai, skrandis, žarnynas ir reprodukcinės sistemos organai. Pilvo organų spaudimas į diafragmą paskatina gilų kvėpavimą, kuris švelniai masažuoja vidaus organus. Taip pat pagerėja žmonių, sergančių astma, šienlige, diabetu, nerimo simptomų būklė, taip pat sumažėja galvos skausmas bei menopauzės simptomai. Praktikuojant Oro jogą pagerėja visų organų ir virškinimo sistemos aprūpinimas šviežiu krauju, deguonimi ir mitybinėmis medžiagomis.

4.JPG

ORO JOGA lėtina senėjimo procesus

ORO JOGA ir kabėjimas žemyn galva taip pat padeda sustabdyti senėjimo procesus, ne tik smarkiai sulėtina odos elastingumo mažėjimą, tonizuoja veido ir kūno raumenis, bet ir pristabdo ūgio mažėjimą senstant. Taip, iš tikrųjų su kiekviena diena mes daromės truputį mažesni. Dėl geros kraujotakos automatiškai paskaistėja oda, todėl žmogus atrodo jaunesnis. Kai pagerėja bendra odos būklė, sumažėja tokių odos problemų kaip aknė simptomai.

5.JPG

ORO JOGA gerina nuotaiką, šalina depresiją, mažina nerimą

ORO JOGA iš tikrųjų gali pagerinti savijautą. Žmonių, kuriems pasireiškia padidinto susierzinimo ar nesusivaldymo simptomai, nervinis išsekimas ir nemiga, būklė pagerėja, kai smegenys išskiria neurotransmiterius. Nustatyta, kad neurotransmiteriai padeda įveikti depresiją, nerimą, priešmenstruacinį sindromą, nuotaikų svyravimą, pagerina kraujotaką smegenų ląstelėse, sumažina cukraus koncentraciją kraujyje. Jie stimuliuoja nervų sistemą, padeda geriau susikaupti protinei veiklai, aiškiai mąstyti. Reguliarūs pratimai kabant galva žemyn padeda žmonėms, kuriuos vargina miego sutrikimai, atminties pablogėjimas, energijos stoka.

6.JPG

ORO JOGA gerina endokrininės sistemos veiklą

ORO JOGA ir jos metu atliekamos asanos daro tiesioginį poveikį vidaus sekrecijos liaukoms, padeda joms tinkamai veikti. Pagerėjus kraujo apytakai, liaukos geriau veikia ir palaiko tinkamą organizmo vidinės aplinkos dinaminę pusiausvyrą. Be to, apsivertus galva žemyn veninis kraujas teka į širdį tik dėl gravitacijos jėgos. Sveikas kraujas cirkuliuoja kaklo ir krūtinės srityse. Tai padeda žmonėms, kuriems pasireiškia dusulys ir smarkus širdies plakimas, kurie serga astma, bronchitu ir gerklės ligomis.

7.JPG

ORO JOGA padeda įveikti nemigą

ORO JOGA ir asanos atliekamos žemyn galva padeda įveikti nemigą, nes raumenų įtampa sumažėja 35 proc.Tai viena iš priežasčių, kodėl žmogus po pratimų galva žemyn geriau miega. Tyrimu patvirtina, kad kabėjimas žemyn galva 35 proc. sumažina raumenų įtampą per pirmąsias 10 sekundžių! Kai raumenų skausmas praeina, sumažėja stresas. Todėl žmogus pajunta palengvėjimą, jaučiasi laimingesnis, pasirengęs gyvenimo iššūkiams.